Zīdaini baro ar pudelīti

Ja baro ar pudelīti

Zīdaiņiem, kuri bez mātes piena saņem arī maisījumus, ir būtiski novērst pārlieku gaisa rīšanu ēšanas laikā – tas panākams pirmkārt izvērtējot vai knupīša galā caurums nav par lielu vai par mazu.

Ja caurums nav atbilstošs, tas var novest pie gaisa rīšanas – vai nu mazulim pārlieku aizrautīgi sūcot knupi ar mazu caurumiņu, vai taisni otrādi – pie pārlieku liela cauruma ēdiens nāk ar lielu strūklu, kopā ar gaisu. 

Vēlamais maisījuma tecēšanas ātrums no otrādi apgrieztas pudelītes ar barošanai gatavu maisījumu (īstajā koncentrācijā) ir apmēram viena pile sekundē. Ja ātrums ir lielāks vai mazāks, tad ir jāpārliecinās vai maisījumam ir pareizā koncentrācija, un nepieciešamības gadījumā jānomaina knupītis.

Atraudziņa

Gan barojot ar krūti, gan arī ar pudelīti ir nepieciešams pēc ēšanas bērnu "atgaisot" – paturot vertikāli piespiestu pie pleca. Bērniem, kuri ēdot pastiprināti rij gaisu, "atgaisošana" ir vēlama arī ēšanas laikā, ik pa 5 minūtēm. Kamēr gaiss ir kuņģī, iespējams ar atraugas palīdzību gaisu dabūt ārā, tas vairs nav iespējams, ja gaiss ir nonācis zarnās.


Zīdainiem kolikas

Aktivitātes

Noteikti var izmēģināt dažādas fiziskas aktivitātes un darbības, piemēram, vieglu šūpošanu un ucināšanu. Šeit gan jāpiezīmē, ka mazulis ir vārīgs un ar šūpošanas intensitāti nedrīkst pārspīlēt un nedrīkst bērnu kratīt! Bieži palīdz metodes, kas saistītas ar mehānisku zarnu darbības stimulēšanu – viegla un maiga vēdera masēšana, pat varētu teikt glāstīšana, ar plaukstu pulksteņa rādītāja virzienā ap nabu, kā arī kājiņu pieliekšana pie punča ar ceļiem.

Auklēšanas un ucināšanas laikā ieteicams pamainīt mazuļa pozu – pagrozīt uz vienu un otru pusi. Varbūt bērniņam patiks kādu laiku pagulēt mammai vai tētim uz vēdera! Pozas mainīšana arī palīdz ātrāk atbrīvoties no liekajām gāzēm vēderā.

Vannošana

Dažiem bērniem palīdz vannošana siltā vannā – siltums arī atslābina muskulatūru. Tiek ieteikta arī vēdera sildīšana ar sasildītu drāniņu vai arī īpašiem šim nolūkam paredzētiem klijām pildītiem maisiņiem. Šeit jāpiezīmē, ka sildīšana ir pieļaujama tikai gadījumos, kad ir pilna pārliecība, ka raudāšanas iemesls nav iekaisuma process vēderā. Pirms ķerties pie jebkādas sildīšanas noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu.

Zarnu mikroflora

Ja ir vēderiņa burkšķēšana un pastiprināta gāzu veidošanās, tas visdrīzāk nozīmē, ka mazulim ir izjaukta dabiskā zarnu mikroflora. Šeit var palīdzēt īpašas probiotikas zīdaiņiem LIVEO Pilieni vai LIVEO Kids šķīstošu pulverīšu veidā. Jo ja zīdainim zarnu traktā ir savairojušās baktērijas, kurām šķeļot cukurus vai olbaltumvielas rodas gāze, tad kā rezultāts rodas kolikas – gāze iestiepj zarnu sieniņu un rada sāpes. „Labās baktērijas” Liveo Pilienu sastāvā normalizē mikrofloru un kavē gāzes ražojošo baktēriju darbību.

Novēlam veiksmi un izturību gan mazajiem, gan arī viņu vecākiem! 

Lai tiktu galā ar šo nepatīkamo parādību – kolikām, kā arī jebkuru šaubu vai neskaidrību gadījumā ir jāgriežas pie sava ārsta – viņš konsultēs jūs ar mazuļa veselību saistītos jautājumos!